Events Schedule

Friday Intensives 10 am – 5 pm

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Acro BootcampJeremy Martin , Micki Mooney 10:00am - 5:00pmAll Levels
2StandingJenna Hollow , Adam Hiner 10:00am - 5:00pmIntermediate
3Flying MachinesLizzy Tomber , Josh Young 10:00am - 5:00pmIntermediate
4PerformanceAcroArmy 10:00am - 5:00pmIntermediate
5Advanced StandingMicah + Monica Hartsfield 10:00am - 5:00pmAdvanced

Saturday

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Morning Yoga Flow Fallon Lev 8:00am - 8:45amAll Levels
2Group Warm UpAdam Hiner , Lizzy Tomber , Josh Young 8:45am - 9:00amAll Levels

Saturday 9 am

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Acro RecessAmy Impellizzeri , Eddie Salguero 9:00am - 10:45amAll Levels
2Washing MachinesPriscilla Naber , Melanie Ladybase 9:00am - 10:45amIntermediate
3Creative L-BaseAcroSmiths 9:00am - 10:45amIntermediate
4Icarian PopsJonathan Rea 9:00am - 10:45amIntermediate
5Whips that PopPaige Ulozas , Josh Young 9:00am - 10:45amAdvanced

Saturday 11 am

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Handstands & Acro InversionsKira Krick , Patrick Reiner 11:00am - 12:45pmAll Levels
2Washing MachinesChristopher Filkins , Emily Reuman 11:00am - 12:45pmIntermediate
3Acro DanceSae Bluff , Adam Hiner 11:00am - 12:45pmIntermediate
4WhipsPaige Ulozas , Josh Young 11:00am - 12:45pmIntermediate
5PopsEvo Fritts , Rachel Mulvaney 11:00am - 12:45pmAdvanced

 

Lunch 12:45 – 2:30 pm

 

 


Saturday 2:30 pm

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Group PyramidsHobs Hobotus , Sara Luke 2:30pm - 4:15pmAll Levels
2SuperstarsEmma Kitnick , Patrick Reiner 2:30pm - 4:15pmIntermediate
3Cool TricksDana Arnold , Modern Tarzan 2:30pm - 4:15pmIntermediate
4L-Base FlowJill Campbell , Aaron Levy 2:30pm - 4:15pmIntermediate
5Get Ups & Get DownsKelly Thayer , Josh Young 2:30pm - 4:15pmAdvanced

Saturday 4:30 pm

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1TherapeuticsWhakapaingia Luke 4:30pm - 6:15pmAll Levels
2Strong StuffReno Gorman , Sariah Papaya 4:30pm - 6:15pmIntermediate
3Washing MachinesDebbie Collis , Jacob Brown 4:30pm - 6:15pmIntermediate
4Slacker StuffDan Norgard 4:30pm - 6:15pmIntermediate
5CheerMicah + Monica Hartsfield 4:30pm - 6:15pmAdvanced

Sunday

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Warm UpAdam Hiner , Lizzy Tomber , Josh Young 9:00am - 9:30amAll Levels

Sunday 9 am

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Beginner Hand-to-HandLizzy Tomber , Josh Young 9:30am - 11:00amAll Levels
2Intermediate Hand-to-HandJenna Hollow , Adam Hiner 9:30am - 11:00amIntermediate
3Int/Adv Hand-to-HandAcroArmy 9:30am - 11:00amIntermediate
4Adv Hand-to-HandLiz Overton , Matt Fields-Johnson 9:30am - 11:00amAdvanced

Sunday 11 am

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1StandingSteve Cummings , Gina Shiotani 11:15am - 12:45pmAll Levels
2Washing MachinesChristopher Filkins , Emily Reuman 11:15am - 12:45pmIntermediate
3PopsJordan Randall , Fallon Lev 11:15am - 12:45pmIntermediate
4TriosHolly Go Lightly , Stephanie Redding , Fadi Hamdan 11:15am - 12:45pmIntermediate
5HandstandsJean-Luc Martin 11:15am - 12:45pmAdvanced

 

Lunch 12:45 – 2:30 pm

 

 


Sunday 2:30 pm

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1Fun Flow Patrick Reiner , Mara Harris 2:15pm - 3:45pmAll Levels
2Royal ThronesPriscilla Naber , Melanie Ladybase 2:15pm - 3:45pmIntermediate
3Dance LiftsChantel Flanders , Bryan Flanders 2:15pm - 3:45pmIntermediate
4NeedlesDiane Boothroyd , Hobs Hobotus 2:15pm - 3:45pmIntermediate
5StandingRyan Gibson , Adam Hiner 2:15pm - 3:45pmAdvanced

Sunday 4:30 pm

#SessionSpeaker(s)TimeVenue
1TherapeuticsMateo 4:00pm - 5:30pmAll Levels
2Standing FlowJeremy Martin , Micki Mooney 4:00pm - 5:30pmIntermediate
3Washing MachinesLux 4:00pm - 5:30pmIntermediate
4Dynamic TransitionsAndre Newman , Serena Tang 4:00pm - 5:30pmIntermediate
5IcarianJonathan Rea 4:00pm - 5:30pmAdvanced
6ClosingAdam Hiner , Lizzy Tomber , Josh Young 5:30pm - 6:00pmAll